Dni Papieskie

10.10.2008

Od 15 do 18 października na terenie Zabrza trwać będą Dni Papieskie.

Dni PapieskieObchody zainaugurowane zostaną 15 października o godz.19.00 w kościele św. Anny, koncertem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Rezonans con tutti”. Główne uroczystości odbędą się 16 października w parafii św. Wojciecha. Rozpoczną się o godz. 17.00 różańcem oraz występem 10 chórów ze Śląska i Zagłębia, które wspólnie odśpiewają m.in. Bogurodzicę, Gaude Mater, Santo Subito i tradycyjnie już Abba Ojcze. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. polowa z udziałem śpiewaków i muzyków zrzeszonych w Śląskim Ruchu Śpiewaczym, oddział śląski Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Oprócz tego o godzinie 16.11 zabrzmią dzwony wszystkich kościołów w Zabrzu, upamiętniając 30. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża.
16 października kino Roma, od godz. 8.00 do 20.00 zaprasza na bezpłatną projekcję filmu „Karol – człowiek, który został papieżem”, zaś 17 października w Domu Muzyki i Tańca na oratorium Zbigniewa Książka i Bartłomieja Gliniaka „Siedem Pieśni Marii”.
Podsumowaniem Dni Papieskich będzie dyskusyjny maraton filmowy „Wiara, nadzieja, miłość- filmowe echa człowieczeństwa”, który odbędzie się w kinie Roma, 18 października, godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi ks. Marek Lis, redaktor Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego.