Wybory Miss Intercontinental

09.10.2008

Sześćdziesiąt najpiękniejszych kobiet świata spotkało się dziś z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik w Domu Muzyki i Tańca. Uczestniczki Wyborów Miss Intercontinental już wkrótce, 25 października, na zabrzańskiej scenie walczyć będą o koronę najpiękniejszej. W tym wyjątkowym pokazie wezmą udział m.in. reprezentantki Filipin, Haiti, Dominikany, Kongo i Boliwii.

W najbliższy piątek, 10 października, laureatki krajowych konkursów piękności odwiedzą Fundację Rozwoju Kardiochirurgii, by przekazać przywiezione ze sobą prezenty. Dochód z ich licytacji przeznaczony zostanie na realizację modelu komory wspomagania serca dla dzieci. Podczas pobytu w Zabrzu kandydatki do tytuły Miss Intercontinental zasadzą też drzewka pokoju, a pięć z nich (reprezentantki pięciu kontynentów) odwiedzi małych pacjentów kliniki kardiologii w Śląskim Centrum Chorób Serca.

Do Zabrza uczestniczki konkursu powrócą – po krótkiej wizycie w Warszawie – w przyszłym tygodniu. Wykonywane będą wówczas sesje na tle zabrzańskich zabytków techniki oraz rozpoczną się próby do finałowego koncertu, który na scenie DMiT-u rozpocznie się 25 października o godz. 17.00.
Wybory Miss Intercontinental po raz pierwszy odbyły się w 1971 r. na Arubie. Od tego czasu ten międzynarodowy konkurs piękności awansował do jednego z trzech najpopularniejszych tego typu imprez na świecie. Jest też doskonałą okazją do promocji atrakcji turystycznych zarówno dużych miast, jak i mniejszych miejscowości, w których się odbywa.
Bilety na koncert finałowy można nabyć w kasie DMiT.