Urząd w hipermarkecie

02.10.2008

Z myślą o mieszkańcach Zabrza 1 października w Centrum Handlowym M1 uruchomiony został nowy Punkt Obsługi Interesantów. Warto dodać, że jest to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w naszym regionie. Do tej pory sprawy urzędowe w galeriach handlowych mogli załatwiać m.in. mieszkańcy Łodzi.

– Urząd Miejski powinien być przyjazny dla mieszkańców, dostępny i otwarty na spełnianie ich potrzeb – stwierdziła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podczas otwarcia punktu.

W Punkcie przy ul. Plutonowego Ryszarda Szkubacza 1 przeszkoleni pracownicy Urzędu Miejskiego udzielają informacji z zakresu prac prowadzonych przez poszczególne wydziały. Można w nim składać pisma skierowane do Urzędu, które następnie zostaną przekazane do właściwego wydziału. W POI można również pobrać urzędowe druki, formularze oraz wnioski, w tym m.in. wnioski o wydanie paszportu, nowego dowodu osobistego, czy też prawa jazdy. Wypełnione formularze osoby zainteresowane będą mogły złożyć w UM. Na miejscu mieszkańcy uzyskają również pomoc przy wypełnianiu urzędowych formularzy i inforamcje o miejscu oraz sposobie załatwiania spraw w Urzędzie, jak też wszelkie wiadomości dotyczące ważnych wydarzeń w Zabrzu, w tym imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.