Jubileusz "Wodociągów"

29.09.2008

Konferencja „Magia Wody” zorganizowana 29 września uświetniła jubileusz 125-lecia Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Do Teatru Nowego w Zabrza przybyli m.in. przedstawiciele władz rządowych oraz samorządowych, parlamentarzyści, reprezentanci Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, naukowcy oraz pracownicy zabrzańskich „Wodociągów”.

– Bogate tradycje firmy kształtują jej charakter i ułatwiają rozwój. Pracownicy „Wodociągów”, uczestnicząc w projekcie poprawy gospodarki wodno-ściekowej, biorą dziś udział w największej inwestycji, nie tylko w historii swojego przedsiębiorstwa, ale także w skali całego miasta. To ogromna odpowiedzialność ale zarazem wielkie wyzwanie – stwierdziła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, gratulując jubileuszu pracownikom firmy starszej niż… Zabrze, które obchodzi niebawem 86. rocznicę nadania praw miejskich.

Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk podziękował zabrzańskim „Wodociągom” za dostarczanie mieszkańcom zarówno najwyższej jakości, jak też najtańszej wody w regionie. Wśród licznych życzeń i gratulacji uwagę uczestników zwróciło m.in. wystąpienie prof. Jerzego Buzka. Były premier przypomniał, że w ubiegły czwartek minister sportu i turystyki Mirosław Drzewicki przyznał prezydent Małgorzacie Mańce-Szulik wyróżnienie za zasługi dla rozwoju turystyki poprzemysłowej. Wyjaśnił następnie, że możliwości rozwoju miasta tworzone są również dzięki takim firmom jak „Wodociągi”, które inwestują w modernizację urządzeń i sprzętu, a także oczyszczanie ścieków. Dzięki temu zdecydowanie poprawia się turystyczna oferta Zabrza.