Muzeum zaprasza

22.09.2008

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na ekspozycje: „Zabrze w grafice ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Zabrzu” (wystawa potrwa do 5 października w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, przy ul. Wyzwolenia) oraz „Z dziejów kin Zabrza” (wystawa z okazji 100-lecia kina Roma w Zabrzu, przy ul. Padlewskiego 4, która zostanie zorganizowana od 28 września do 31 grudnia).

W ramach lekcji muzealnych do realizacji w szkołach zaplanowano następujące tematy:
– Archeologia Zabrza (gimnazja – kontakt: Aleksandra Korol),
– Śląski strój ludowy (szkoły podstawowe – kontakt: Dorota Kuder),
– Ze skarbnicy zabrzańskich legend (szkoły podstawowe kl. I – III, – kontakt: Irena Winder),
– Podstawy heraldyki oraz dzieje herbu miejskiego (szkoły podstawowe i gimnazjalne – kontakt: Irena Winder),
– Śladami tradycji – życie codzienne i odświętne dawnych społeczności górniczych w malarstwie P. Wróbla, E. Gawlika, W. Pieczki, E. Bąka (gimnazja i szkoły średnie – kontakt: Jadwiga Pawlas–Kos),
– Śląskie zabawy i uciechy w malarstwie naiwnym regionu (gimnazja – kontakt: Jadwiga Pawlas–Kos),
– Śląsk zwyczajny i niezwyczajny w sztuce regionu – Ociepka, Sówka, Wróbel (gimnazja i szkoły średnie – kontakt: Jadwiga Pawlas–Kos),
– Od Ikara do zdobywców Kosmosu (szkoły podstawowe i gimnazja – kontakt: Dorota Kuder, Irena Winder).
Ponadto w Hotelu Diament od 1 października do 30 listopada odbędzie się ekspozycja „Lata dwudzieste, lata trzydzieste….” Rzeźba kameralna (brąz, marmur, z mieszczańskiego stołu).

Muzeum Miejskie w Zabrzu
41-800 Zabrze
(teren Centrum Kształcenia Praktycznego)
Tel. (+48) 032 271 56 89, (+48) 032 271 70 56, fax. (+48) 032 271 56 80