Nowy trener Górnika

16.09.2008

Henryk Kasperczak od 16 września poprowadzi zespół Górnika Zabrze. Nowy szkoleniowiec spotkał się z kierownictwem firmy Allianz Polska, zarządem Klubu oraz władzami miejskimi. Natychmiast po podpisaniu kontraktu rozpoczął pierwszy trening.

– Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę tutaj pracować. Mówię to jako trener i zabrzanin. Wychowałem się w Zabrzu. Kocham to miasto – stwierdził Henryk Kasperczak. – Pani prezydent znana jest z wielkiej sympatii dla piłki nożnej. Zrobię wszystko, aby Górnik pozytywnie wpływał na wizerunek Zabrza.

Szkoleniowiec, rozmawiając z dziennikarzami, akcentował znaczenie pozyskiwania młodych ludzi, którym należy dać szansę kształtowania sportowych talentów.

– Trener i zawodnicy podejmują teraz wielkie wyzwanie. Wszyscy czekamy na sportowe sukcesy Górnika – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
Paweł Dangel, prezes Allianz Polska, zaznaczył, że jego celem jest, aby klub zajmował takie miejsce w polskiej piłce na jakie zasługuje. Wyraził też nadzieję, iż jeden z najlepszych trenerów w kraju pozwoli zrealizować te zamierzenia.