Szczepienie lisów

11.09.2008

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Katowicach informuje, że w dniach 27.09-15.10 br. na obszarze województwa śląskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie wykładana z samolotów z wysokości około 200 metrów, na obszarze ponad 10 tys. km kw. powierzchni zielonych (lasy, pola, łąki, ogródki działkowe, parki).

Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci małych brunatnych kostek o intensywnym zapachu. Organizatorzy akcji apelują do mieszkańców o to, by nie podnosili szczepionek z ziemi i nie wyprowadzali zwierząt domowych na tereny niezabudowane. Jednocześnie informujemy, iż przynęta nie jest niebezpieczna dla ludzi. W przypadku kontaktu człowieka z płynną zawartością kapsułki należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższym lekarzem medycyny. Dodatkowo należy również bezzwłocznie umyć wodą z mydłem części ciała, które miały kontakt z preparatem.
Więcej informacji udziela Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach pod numerami telefonów: (032) 609- 16-14, (032) 609-16-15.