Konkurs fotograficzny

11.09.2008

20 września internetowy serwis informacyjno – społecznościowy www.zabrzanie.pl zaprasza miłośników fotografii, amatorów oraz profesjonalistów na niezwykły Plener Fotograficzny "Zabrze – zapis jednego dnia".

Tematem pleneru będzie jeden dzień z życia Zabrza, zarejestrowany techniką fotografii – jego mieszkańcy, przyroda, zabytki, szczególne miejsca i znane obiekty.

W planach (godz. 9.00 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4) przewidziany jest wykład znakomitego artysty z Zabrza – dr Piotra Muschalika, fotografika, wykładowcy z ASP w Katowicach, połączony z prezentacją multimedialną. Następnie osoby zainteresowane będą mogły uczestniczyć w spacerze po Zabrzu – Śródmieściu z Dariuszem Walerjańskim. Wykonane zdjęcia mogą być zgłoszone do konkursu zorganizowanego przez www.zabrzanie.pl (regulamin dostępny na stronie).

W Jury konkursu dla zabrzan zasiądą: dr Piotr Muschalik, Dariusz Walerjański (historyk, muzealnik, pełnomocnik ds. powołania Międzynarodowego Centrum Dokumentacji Zabytków Poprzemysłowych dla Turystyki), Jakub Lazar (redaktor naczelny "Głosu Zabrza"), Dariusz Chrost (fotoreporter, dziennikarz "Nowin Zabrzańskich"), Beata Goczoł (wielokrotnie nagradzany architekt z pasją fotograficzną i designerską z Zabrza, właścicielka pracowni projektowej "Goczołowie Architekci – Studio Autorskie") oraz Gracjana Chojnacka (redaktor naczelna portalu www.zabrzanie.pl).

Wyróżnione przez jury zdjęcia zaprezentowane zostaną na pokonkursowej wystawie zorganizowanej w październiku w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu.

Przewidziano również nagrodę specjalną dla autora najbardziej wyjątkowych zdjęć naszego miasta.