Górnik Zabrze na scenie

24.07.2008
Tłum kibiców w biało – niebiesko – czerwonych szalikach wypełnił wczoraj salę widowiskową Domu Muzyki i Tańca. O godz. 19.00 rozpoczęła się tam prezentacja drużyny Górnika Zabrze przed rozpoczęciem rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2008/2009. (zdjęcia do pobrania)

W spotkaniu, oprócz fanów zabrzańskiego klubu, wzięli udział przedstawiciele firmy Allianz, większościowego udziałowca klubu, z Michaelem Muellerem, wiceprezesem Allianz Polska, a zarazem szefem Rady Nadzorczej klubu na czele. Władze miasta reprezentowała natomiast Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

– To niepowtarzalny wieczór. Tak właśnie musiał rozpocząć się sezon sześćdziesięciolecia drużyny, którą kochamy. Jestem przekonana, że wszystko co najlepsze jest jeszcze przed nami, że drużyna, która zostanie zaprezentowana sięgnie po laury. Równocześnie należy podkreślić, że jest to drużyna, która ma najlepszych kibiców. Miasto, Allianz, drużyna: do przodu! – zachęcała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
Michael Mueller przyznał się kibicom, że na tego typu prezentacji jest po raz pierwszy.
– Cieszę się, że jesteście tak licznie tu zgromadzeni. Jesteście najwspanialszymi kibicami w Polsce. Ze strony Allianza zrobimy wszystko, żeby mieć coraz lepszych zawodników. Na meczu jednak drużyna potrzebuje wsparcia i pod tym względem liczymy na was – zaapelował wiceprezes Allianz Polska.
Na scenie nie zabrakło również przedstawiciela kibiców. Jacek Drąg, witany owacyjnie przez fanów Górnika, podsumował krótko:
– Myślę, że zawsze tak przez 90 minut i będzie dobrze!

W trakcie prezentacji wyświetlono film „Biało – niebiesko – czerwoni”, w całości poświęcony fantastycznej postawie zabrzańskich kibiców podczas meczów swoich ulubieńców. Na scenie wystąpił zespół „Nice Guys” oraz Stachursky. Kibice otrzymali od niego w prezencie piosenkę dedykowaną klubowi. Zawodnicy obdarowali ich natomiast piłkami ze swoimi autografami wykopywanymi ze sceny.
Tuż przed rozpoczęciem oficjalnej prezentacji zawodników Ryszard Szuster, prezes Górnika, poinformował kibiców, że kilka godzin wcześniej piłkarzem zabrzańskiego klubu został Grzegorz Bonin, natomiast Dawid Jarka został na rok wypożyczony do ŁKS Łódź.

W tym sezonie w skład drużyny wchodzą: Jerzy Brzęczek (kapitan), Sebastian Nowak, Michał Pazdan, Patrik Pavlenda, Tadas Papeckys, Tomasz Hajto, Mariusz Gancarczyk, Mariusz Magiera, Adam Danch, Maris Smirnovs, Piotr Malinowski, Piotr Madejski, Marko Bajić, Marius Kiżys, Tomasz Zahorski, Marcin Wodecki, Łukasz Skorupski, Michal Vaclavik, Dariusz Kołodziej, Grzegorz Bonin, Przemysław Pitry, Leopoldo Roberto Markovsky oraz Willy Alexander Rias Asin. Pracuje z nimi sztab szkoleniowy w składzie: Ryszard Wieczorek (trener), Marek Kostrzewa (asystent trenera), Marek Piotrowicz (II trener), Piotr Wojdyga (trener bramkarzy), Jan Zieleźnik (kierownik drużyny), Zbigniew Kwiatkowski (lekarz), Włodzimierz Duś (fizjoterapeuta) i Kamil Zieleźnik (fizjoterapeuta).

Zdjęcia z galerii do pobrania: