Do Zabrza na konferencję

11.07.2008

10 lipca zostało otwarte Nowoczesne Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej przy ul. Jagiellońskiej 38a w Zabrzu.

Podczas uroczystości prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia Centrum, pokreśliła znaczenie tego typu obiektu nie tylko dla uczelni, ale również dla Zabrza. Przedstawiciele Politechniki Śląskiej zwrócili natomiast uwagę na panującą w mieście atmosferę życzliwości wobec szkolnictwa wyższego.

Centrum Edukacyjno-Kongresowe powstało w gruntownie zmodernizowanym gmachu wybudowanym w latach pięćdziesiątych XX wieku. W obiekcie znajdują się trzy sale konferencyjne dla 215 osób. Przygotowano także 87 miejsc hotelowych. Koszt inwestycji wyniósł ok. 9,5 mln zł.