Modernizacja szpitala

02.07.2008

W Szpitalu Rejonowym w Zabrzu- Biskupicach, 1 lipca otwarto wyremontowany oddział chirurgii ogólnej oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej. Koszt inwestycji wyniósł blisko 3 mln zł. Środki te pochodziły z budżetu Miasta Zabrze.

Wyremontowane zostały sale 3-osobowe oraz 2-osobowe wraz z węzłem sanitarnym, przystosowanym do wymogów osób niepełnosprawnych. Zmodernizowane zostały również pomieszczenia zabiegowe i pomocnicze. Oddziały wzbogaciły się o nowe łóżka rehabilitacyjne, łóżka ortopedyczne oraz łóżka rehabilitacyjne sterowane elektronicznie.

– Dla naszych pacjentów nowo otwarte odziały mają ogromne znaczenie, przede wszystkim poprawi się komfort leczenia – podkreślił Jan Węgrzyn, dyrektor Szpitala Rejonowego w Zabrzu.
Uczestnicząca w uroczystości Małgorzata Mańka- Szulik, prezydent Zabrza napisała w księdze pamiątkowej szpitala: „serdeczne gratulacje dla wszystkich ludzi ogromnego serca, którzy niosą pomoc w trudnych chwilach dla mieszkańców naszego miasta i regionu z życzeniami, aby nigdy nie zabrakło im sił i optymizmu”.