Nagrody rozdane

11.06.2008

Na poziomie 320 Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido”, 11 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom miejskiego konkursu wiedzy o Zabrzu, który od dziewięciu lat odbywa się pod hasłem: „Zabrze – to moje miasto. To miasto, w którym żyję i chcę je lepiej znać.” Organizatorem był Karol Rapior, doradca metodyczny przyrody i geografii natomiast patronat honorowy objęła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

W tegorocznym konkursie brali udział uczniowie 11 zabrzańskich szkół gimnazjalnych.
Odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania, mogli oni łącznie zdobyć 128 punktów. Laureatką konkursu została Edyta Łopata z Gimnazjum nr 21, która zgromadziła 106 punktów. Drugie miejsce z 96 punktami zajął Przemysław Beśka z Publicznego Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, trzeci wynik uzyskał Piotr Susło z Gimnazjum nr 21, zdobywając 89 punktów.

Spotkanie było również okazją do podsumowania konkursu przyrodniczego skierowanego do uczniów szkół podstawowych, w którym uczestniczyli uczniowie z 18 szkół podstawowych.