Kolorowe granie

09.06.2008

Drugi dzień Koncertu Galowego IV Zabrzańskiego Festiwalu Orkiestr im. Edwarda E. Czernego zainaugurował uroczysty przemarsz ulicami miasta Górniczej Orkiestry Dętej „Bielszowice” pod dyrekcją Zygmunta Kliksa oraz Orkiestry Wojskowej Korpusu Armii Ukraińskiej pod batutą Anatolija Mazuroka.

Swój repertuar miało okazję zaprezentować 9 orkiestr. Plenerowy koncert rozpoczął się na placu Teatralnym o godzinie 15.00 i trwał do godziny 20.00. Oprócz śląskiej i górniczej uczestnicy zagrali m.in. muzykę amerykańską, hiszpańską, francuską, rosyjską i ukraińską. W występach wzięli udział również artyści sceny operowej i operetkowej. Duże uznanie publiczności zdobyła orkiestra z Ukrainy, która dała pokaz musztry paradnej i wykonała utwór Bésame mucho.
– Cieszę się, że w Zabrzu udało się zgromadzić tak wiele orkiestr. Organizacja takich imprez odgrywa istotną rolę w promocji naszego regionu – powiedziała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.