Parada bajkowych postaci

03.06.2008

Tłum eleganckich księżniczek, pięknych elfów, roztańczonych motyli i wróżek, groźnych piratów i innych, barwnych bohaterów dziecięcych bajek pojawił się dziś na ulicach Zabrza. Najmłodsi mieszkańcy miasta – uczestnicy „Parady bajkowych postaci” – włączyli się w ten sposób w obchody VII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Przed południem barwny korowód dotarł na plac Teatralny, gdzie z jego uczestnikami spotkała się prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. Zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów „Z dzieckiem w świat wartości” – o fundamentalnych dla każdego człowieka zasadach opowiedzieli uczniowie Liceum Salezjańskiego. Następnie została odczytana petycja z prośbą o dofinansowanie zakupu książek dla szkolnych i przedszkolnych bibliotek. „Naród, który mało czyta, mało wie. Naród który mało wie, podejmuje złe decyzje” – przypomniano w petycji.

– Nie trzeba mnie przekonywać, żebym pomogła wam zaprzyjaźnić się z książką – zapewniła dzieci prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. – Byście mogli zgłębiać najważniejsze wartości, z przyjemnością przekazuję czek na 5 tys. zł.
Uczestnicy parady obejrzeli również przedstawienie, przygotowane na tę okazję przez dzieci z Centrum Edukacji i Rehabilitacji.