Fundusze na "Średnicówkę"

03.06.2008

Solidarne działania Marszałka Województwa oraz prezydentów śląskich miast dla pozyskania środków na kontynuację budowy Drogowej Trasy Średnicowej okazały się skuteczne. 30 maja na konto Urzędu Miejskiego Minister Finansów przekazał 24 mln zł. Fundusze pochodziły z rezerwy subwencji ogólnej przekazanej na realizację inwestycji drogowych w miastach na prawach powiatu.

– Środki te wraz z kredytem zaciągniętym przez rząd w Europejskim Banku Inwestycyjnym zostaną wykorzystane do sfinansowania rozpoczęcia realizacji Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku zabrzańskim w roku 2008 – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
Rozpoczęcie prac budowlanych zgodnie z deklaracjami DTŚ SA przewidziano na III kwartał tego roku.