Rozstrzygnięcie Konkursu na Maskotkę MBP

30.05.2008

Rozstrzygnięto Konkurs na Maskotkę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu. W konkursie uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a ich zadaniem było wykonanie – w dowolnej technice – projektu maskotki, jaka pojawiać się będzie w materiałach promocyjnych Biblioteki.

Spośród 75 prac jakie wpłynęły na konkurs pierwszym miejscem w kategorii rysunek nagrodzono Milenę Frańczuk ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu. W kategorii młodzieżowej wyróżnienie przyznano Barbarze Redyng z Zespołu Szkół nr 17 VII Liceum Ogólnokształcące Profilowane. W kategorii szkół podstawowych wyróżnienia przyznano: Wiktorii Zarębskiej ze Szkoły Podstawowej w Pradłach za wyszywanki, Damianowi Sochackiemu i Karolinie Ciszewskiej z tej samej szkoły za figurki z plasteliny, Kamilowi Pytlowi i Kamilowi Sokołowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu za wylepianki na papierze, a także Angelice Kaziur Szkoły Podstawowej w Pradłach, Darii Lis ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu oraz Paulinie Duszyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu za rysunek.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek, 2 czerwca, o godz. 9.00 w Filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu przy pl. Warszawskim 1.