Nowe boisko

30.05.2008

Ogólnodostępne boisko zostało uroczyście oddane do użytku 30 maja. Nowy obiekt sportowy zlokalizowany jest przy ul. Zamenhofa 56 (na terenie Gimnazjum nr 24) w Zabrzu – Helence.

Boisko, o wymiarach 44,0 x 25,0 metrów, wyłożone jest nawierzchnią poliuretanową. Wyposażono je w tzw. piłkochwyty, bramki do piłki nożnej, komplet chorągiewek autowych wyznaczających narożniki boiska oraz słupki do tenisa ziemnego z zabudowanymi fundamentami.

– Jesteśmy wdzięczni, że to boisko powstało, ponieważ mówiło się o nim już od dawna. Z całą pewnością będzie ono miejscem dobrego i pożytecznego spędzania wolnego czasu, nie tylko dla naszych uczniów. Wyrażam nadzieję, że stanie się ono w przyszłości elementem kompleksowego zagospodarowania terenu wokół szkoły – stwierdził podczas otwarcia Piotr Kunce, dyrektor szkoły.
 
– Nie ma nic piękniejszego niż oddawanie do użytku inwestycji, na które wszyscy czekają. Jestem przekonana, że to miejsce służyć będzie rozwijaniu waszego potencjału – powiedziała do uczniów prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
 
Podczas uroczystości nowy obiekt mieli okazję wypróbować m.in. Adam Moś, przewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu, Andrzej Gąska, naczelnik Wydziału Oświaty oraz dyrektor szkoły, którzy oddali pierwsze strzały do bramki, obrońcą której był uczeń gminazjum.
Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo–Usługowe CHEC z Rudy Śląskiej. Inwestycja kosztowała 306.890,73 zł.