Nowy podjazd

26.05.2008

26 maja na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla Dzieci odbyło się uroczyste otwarcie zadaszonego podjazdu dla karetek pogotowia.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, ks. bp Jan Wieczorek, ordynariusz diecezji gliwickiej, Andrzej Drybański, dyrektor Państwowego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu oraz przedstawiciele samorządów oraz medycyny i nauki.

Koszt inwestycji wyniósł łącznie 1 495 334,17 zł i został w całości pokryty przez Gminę Zabrze.
– Klinika otrzymuje nowoczesny obiekt, ale najbardziej na tym zyskują dzieci – podsumował Andrzej Drybański, dyrektor PSK nr 1.
– Dla władz miasta bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważne. Jestem przekonana, że ten podjazd zdecydowanie usprawni i ułatwi pomoc poszkodowanym – stwierdziła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.