Park i boisko

21.05.2008

W środę, 21 maja, oddano do użytku kolejny fragment Parku Miejskiego im. Jana Pawła II, który wybudowano w ramach drugiego etapu tej inwestycji.

Uroczystego poświęcenia terenu dokonał ks. Andrzej Mikuła, proboszcz parafii św. Wojciecha. Podkreślił on, że teren parku cieszy się ogromną popularnością wśród zabrzan, którzy chętnie korzystają z jego atrakcji.

– Z radością oddajemy mieszkańcom Zabrza drugą część przestrzeni rekreacyjnej, która została zagospodarowana ze środków samorządowych. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że warto było wydać ok. 2 mln zł, by miejsce to w atrakcyjny sposób długo służyło mieszkańcom miasta. Trzeba stworzyć godne miejsca do odpoczynku. Oby takich terenów udało się znaleźć i zagospodarować jak najwięcej – podkreśliła podczas otwarcia prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
W ramach prac prowadzonych w II etapie inwestycji wybudowano m.in. place zabaw, ściany do graffiti, ścianki do wspinaczki, zamontowano nowe ławki i stoły do gier, wykonano też kanalizację deszczową, nowe chodniki i ścieżki, założono trawniki oraz nasadzono nowe drzewa i krzewy. Całkowity koszt przedsięwzięcia, którego wykonawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., wyniósł ok. 2 mln zł.
Tego samego dnia w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Gagarina otwarto nowe boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową. Boisko, o wymiarach 29,0×18,0 metrów, kosztowało ponad 247 tys. zł.