Warsztaty w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii

14.05.2008

Na warsztaty poświęcone badaniom eksplantowanych protez serca w ramach europejskiego projektu COST 537 zaprasza od 15 do 17 maja Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii.

Instytut Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, przy współudziale Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN oraz Śląskiego Centrum Chorób Serca, współorganizuje warsztaty poświęcone sposobom i badaniu protez, które na skutek uszkodzeń, wad materiałowych (biodegradacji), bądź z innych przyczyn wymagały reoperacji pacjenta. Warsztaty te kończą działanie projektu europejskiego COST 537, w części poświęconej protezom i materiałom wszczepianym w układ sercowo-naczyniowy. 

Kilkudziesięciu ekspertów, studentów, doktorantów, inżynierów i medyków z Polski, Czech, Niemiec, Włoch, Portugalii i Finlandii przez trzy dni wymieniać będzie doświadczenia i omawiać aspekty merytoryczne, związane z przygotowaniem europejskiej sieci laboratoriów badających materiały pozyskiwane w czasie operacji wymiany protez, po różnym okresie ich stosowania. Aktywność grupy polskiej w tym projekcie jest wiodąca nie tylko z uwagi na ilość pozyskanych do badań protez sercowo-naczyniowych, ale również dlatego, że warsztaty szkoleniowe organizowane w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii są wyjątkowym przedsięwzięciem, łączącym cechy konferencji i praktycznych ćwiczeń od etapu pobrania materiału do pełnej gamy badań materiałowych i funkcjonalnych. 
Warsztaty odbędą się w dniach 15 – 17 maja br. (15.05.: godz. 9.00 – 17.00, 16.05.: godz. 9.00 – 18.30, 17.05.: godz. 9.00 – 11.30), w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, ul. Wolności 345 a (wjazd od strony ul. Sienkiewicza).