Konkursy dla młodzieży

22.04.2008

Znajomość topografii Zabrza, jego historii, architektury oraz wiedza z zakresu przyrody i geografii będzie niezbędna dla uczestników konkursów przeprowadzanych obecnie w zabrzańskich szkołach.

Uczniowie 22 podstawówek biorą udział w konkursie przyrodniczym, gimnazjaliści natomiast próbują swoich sił w kolejnej edycji miejskiego konkursu, który odbywa się pod hasłem: „Zabrze – to moje miasto, to miasto, w którym żyję i chcę je lepiej znać”.

Zakończyła się właśnie pierwsza część konkursów. Teraz najlepsi uczniowie będą reprezentować swoje szkoły w etapie miejskim. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 11 czerwca w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest doradca metodyczny przyrody i geografii Karol Rapior. Patronat honorowy nad konkursami objęła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Do pobrania:

Regulamin V edycji Miejskiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych miasta Zabrze (doc, 57 kB)
Regulamin XI Edycji Konkursu Miejskiego „Zabrze – to moje miasto, to miasto w którym żyję i chcę je lepiej znać” (doc, 58 kB)