Zabrze przestrzenią rozwoju

Targi Pracy i Przedsiębiorczości

17.04.2008

Czterdzieści zakładów pracy, dziewięć instytucji oferujących szkolenia oraz dwudziestu czterech innych wystawców (w tym młodzieżowe biura pracy, prywatne agencje pracy tymczasowej i zagranicznej oraz jedenaście urzędów pracy z okolicznych miast) uczestniczyło dziś w siódmej edycji Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które zorganizowano w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Targom, w otwarciu których wzięła udział prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, towarzyszyła konferencja na temat przedsiębiorczości, adresowana do małych i średnich przedsiębiorców oraz osób, które zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą.

– Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Frekwencja była zdecydowanie wyższa, niż w ubiegłym roku – podkreśla Alina Nowak, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. – W ich trakcie zaprezentowano kilka tysięcy miejsc pracy – zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet – m.in. biurowej, przy produkcji, w wojsku, straży granicznej i policji.
 
Dziesięciu stoiskom przyświecało hasło „Nam się udało!”. W ich ramach swoimi doświadczeniami dzieliły się osoby, które dzięki wykorzystaniu możliwości dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej, samodzielnie stworzyły dla siebie miejsca pracy.