Dyskusja z harcerzami

14.04.2008

O przyszłości Domu Harcerza rozmawiała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podczas spotkania z harcerzami, które odbyło się 11 kwietnia. Kilkudziesięciu młodych ludzi zadawało pytania dotyczące planowanego remontu obiektu oraz możliwości jego dalszego użytkowania.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kierownictwa Hufca, a także Chorągwi Śląskiej ZHP. Zobowiązali się do przedstawienia władzom samorządowym dokumentów precyzujących sposoby wykorzystania Domu Harcerza, aby zapewnić jego właściwe utrzymanie. Obecnie bowiem użytkowany przez ZHP obiekt znajduje się w bardzo złym stanie technicznym, a większa część powierzchni przeznaczona jest pod działalność handlową. Władze miasta chcą umożliwić przeprowadzenie niezbędnego remontu, a potem udostępnić zabrzańskiej młodzieży cały budynek, który od 1993 roku należy do gminy.