Zbiórka zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych

10.04.2008

Zbiórka zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych

Urząd Miejski w Zabrzu już od trzech lat prowadzi we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zabrzu oraz z Organizacją Odzysku „REBA” na terenie miasta Zabrza akcję ekologiczną mającą na celu zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych.

Każda placówka oświatowa, handlowa, usługowa znajdująca się na terenie miasta Zabrza, która wyrazi chęć udziału w zbiórce otrzyma bezpłatnie, za potwierdzeniem odbioru, pojemnik kartonowy o wymiarach ok. 37x26x24 cm wraz ze specjalną wkładką również kartonową, która usztywnia pojemnik. W komplecie będzie dostarczony worek foliowy zabezpieczający otoczenie przed ewentualnymi wypływami elektrolitu z baterii oraz chroniący baterie przed wilgocią.

W chwili obecnej pojemniki na zużyte baterie znajdują się w Urzędzie Miejskim:

• ul. Wolności 286 – przed wejściem do sali obsługi klienta oraz w Wydziale Ekologii,
  • ul. Powstańców Śl. – przy okienku INFORMACJA,
  • Park Hutniczy 8 – Wydział Oświaty.
Ponadto pojemniki na zużyte baterie znajdują się:
  • w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. – przy ul. Lecha 10,
  • na Stacji Segregacji i Kompostowni Odpadów – przy ul. Cmentarnej 19F.

Pobierz:
Zgłoszenie dla placówek handlowych i usługowych (doc, 654 kB)
Zgłoszenie dla placówek oświatowych (doc, 654 kB)