Regionalizm w zabrzańskich szkołach

31.03.2008

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu, rozpoczęła się I Miejska Konferencja Metodyczna „Nauczyciele – Miastu Zabrze, Zabrze – Nauczycielom”. Patronat honorowy przedsięwzięciem objęli: Małgorzata Mańka- Szulik, prezydent Zabrza oraz  Marian Drosio, kurator oświaty w Katowicach.

– Regionalizm to jest coś, z czym młodzi ludzie powinni dorastać – powiedział Marian Czochara, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu. – I właśnie regionalizmowi w zabrzańskich szkołach poświecona jest dzisiejsza konferencja.
– Umacniajmy się budując Zabrze i wspólnie starajmy się pokochać nasze miasto – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik.
W programie znalazły się wystąpienia przedstawicieli licznych instytucji oraz organizacji pozarządowych, prezentacja propozycji metodycznych oraz – na zakończenie – spektakl „Karlik” w reżyserii Zbigniewa Stryja.