Międzynarodowe Zawody Samorządowe

27.03.2008

Po raz pierwszy na tak ogromną skalę w Zabrzu, 12-13 kwietnia, odbędą się Międzynarodowe Zawody Samorządowe organizowane przez Urząd Miejski w Zabrzu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Uroczyste otwarcie sportowej imprezy odbędzie się dnia 12 kwietnia o godzinie 16:15 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zabrzu przy ul. Matejki 6.

W tych dniach Zabrze będzie gościło dwa zespoły z miast partnerskich tj. z Kaliningradu i Równego. W zawodach udział wezmą również zawodnicy z miast Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Mistrzostwa składają się z się z czterech konkurencji: piłka nożna halowa, piłka siatkowa, pływanie oraz szachy. Zawody pływackie odbędą się na basenie MOSIR-u w Rudzie Śląskiej, a pozostałe konkurencje zostaną rozegrane w hali zabrzańskiego MOSIR-u.