Rozmawiali o Metropolitalnym Święcie Rodziny

19.03.2008

Konferencja prasowa w sprawie Metropolitalnego Święta Rodziny odbyła się dzisiaj w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. W spotkaniu udział wzięli Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu, ksiądz abp Damian Zimoń, Metropolita Katowicki, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, licznie zgromadzeni współorganizatorzy przedsięwzięcia oraz dziennikarze.

Dyskusja toczyła się przede wszystkim na temat organizacji tegorocznej edycji Święta, ale i padły zapowiedzi kontynuacji inicjatywy, a nawet rozpowszechnienia jej na szerszą skalę.

– Jestem przekonana, ze Metropolitalne Święto Rodziny nie będzie tylko metropolilarne, ale i ogólnopolskie, ponieważ rodzina jest wartością najistotniejszą, a nasze przedsięwzięcie ma charakter otwarty – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
 
– Trzeba głosić nową prawdę o rodzinie w mediach, a media są przyjazne rodzinie – zachęcał abp Damian Zimoń.
Krystyna Bochenek przedstawiła zaś program obchodów, nawiązując przy tym do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jak podkreśliła, Święta nas integrują i są one okazją do poruszania tematów rodzinnych. Dlatego warto porozmawiać również o Metropolitalnym Święcie Rodziny i przygotować się do uczestnictwa w nim.
Przedsięwzięcie skupia się między innymi na odświeżeniu Karty Praw Rodziny, która ma przypomnieć o prawach, ale i o obowiązkach rodziny.