Pobiegli po medale

05.03.2008

Zawodniczki i zawodnicy zabrzańskiego UKS 14 powiększyli swoją kolekcję medali. Tym razem sukcesem zakończył się ich występ na Mistrzostwach Śląska w biegach przełajowych, które odbyły się w minioną sobotę w Mysłowicach. Z imprezy młodzi lekkoatleci przywieźli aż 6 medali.

Najcenniejsze krążki zdobyły dziewczęta: Antonina Behnke na 3 km wśród juniorek oraz Monika Tomczyk na 2 km młodziczek.

Srebro wywalczył Piotr Pękalski na 4 km juniorów młodszych. Z trzecich miejsc mogą cieszyć się: Piotr Czapla na dystansie 6 km wśród juniorów, Łukasz Modrzejewski na 3 km juniorów młodszych oraz debiutujący na imprezie tej rangi młodzik Damian Tłuścik na 3 km.

Dobre wysokie miejsca zajęli również młodzicy na 3 km: Mateusz Marszolik, który uplasował się tuż za podium, oraz piąty na tym dystansie Marek Korol.

Cieszyć może także wysokie 6. miejsce wśród seniorów trenera Wojciecha Gajewskiego, którego występ był elementem przygotowań do krakowskiego maratonu.