"Zajączkowe Haftowanie"

29.02.2008

W odpowiedzi na wielopokoleniowe zainteresowania haftem i rękodziełem artystycznym wszyscy chętni mogli wziąć udział w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Haftu i Rękodzieła Artystycznego Wielkanocne Zwyczaje pn. „Zajączkowe Haftowanie”, zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej” w Zabrzu.

Otwarcie wernisażu i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 5 marca o godz. 16.00 w Galerii Sztuki Dziecięcej Ogniska Pracy Pozaszkolnej Nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej” przy ul. Korczoka 96.

Tematem dominującym konkursu były zwyczaje i tradycje wielkanocne, szczególnie śląskie.
Warto podkreślić, że haft staje się „nową”, coraz częstszą formą wspólnego spędzania. Pozwala na utrwalanie zwyczajów i symboli. Zabrze odgrywa szczególną rolę na rękodzielniczej mapie etnograficznej. Jest miastem, w którym pielęgnuje się tradycje rękodzieła artystycznego. Konkurs „Zajączkowe haftowanie” jest jedyną w swoim rodzaju propozycją w regionie.