Strefa poszerzona!

22.02.2008

Premier Donald Tusk podpisał rozporządzenie Rady Ministrów (Dz. U. nr 27 poz. 153) na mocy którego 90 hektarów nieruchomości położonych pomiędzy Grzybowicami a Mikulczycami zostało włączonych do katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Jestem przekonana, że zabrzańskie grunty są najatrakcyjniejsze spośród tych, które włączono do Strefy. Już odczuwamy ogromne zainteresowanie inwestorów – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.
W Zabrzu dotychczas w Strefie znajdowało się niespełna 10 hektarów nieruchomości. Cały ten obszar jest już obecnie zagospodarowany i przyjmowani są kolejni pracownicy powstałych tam firm.
– Kiedy rozpoczęłam kadencję prezydenta miasta jednym z ważnych tematów, którymi się zajęłam była próba poszerzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu. Bardzo się cieszę, że dzięki intensywnej pracy wielu osób cel ten został osiągnięty – podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik.
Poszerzenie Strefy oznacza ożywienie gospodarcze oraz wzrost liczby miejsc pracy, a sprzedaż działek znacząco zwiększy budżet miasta.