Współpraca dzielnicowych z listonoszami

21.02.2008

Pracownicy Poczty Polskiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu nawiązali współpracę, której celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Przedstawiciele obu instytucji będą regularnie spotykać się w swych rejonach służbowych i wspólnie poznawać trasy, po których poruszają się na co dzień. Wymienią się również numerami telefonów komórkowych. Współdziałanie listonoszy z dzielnicowymi będzie miało na celu podniesienie bezpieczeństwa tych pierwszych a jednocześnie przeprowadzenie działań prewencyjnych, które pozwolą zdiagnozować skalę zagrożeń występujących w poszczególnych dzielnicach naszego miasta.

Listonosze, ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, to społeczność, która – głównie przez osoby starsze – jest obdarzona dużym zaufaniem. Dlatego też współpraca tych dwóch grup zawodowych ułatwi m.in. przepływ informacji o metodach działalności przestępczej.