Pracownia na miarę XXI wieku

20.02.2008

Pracownię diagnostyki obrazowej otwarto 19 lutego w Zakładzie Radiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko przy ul. 3 Maja. Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych tego typu pracowni w Polsce.

Jak wyjaśniała dr hab. Ewa Kluczewska, kierownik Katedry i Zakładu Radiologii Lekarskiej i Radiodiagnostyki, w skład wyposażenia wyremontowanej pracowni wchodzi m.in. aparat do rezonansu magnetycznego. Jest to sprzęt najwyższej klasy – jedyny tego typy na Śląsku. Postawienie właściwej diagnozy z całą pewnością ułatwią również: cyfrowy aparat rentgenowski i nowoczesny aparat ultrasonograficzny.

W uroczystości otwarcia pracowni wzięli udział m.in. prof. Zbigniew Religa, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, parlamentarzyści oraz przedstawiciele środowiska lekarskiego.
– Pracownia ta jest dowodem na to, że pewne sprawy w służbie zdrowia z powodzeniem można uporządkować. Jest to też dobry sygnał dla mieszkańców, którzy dzięki temu mogą czuć się bezpieczniej – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.