Dotacja dla zabrzańskiego projektu

18.02.2008

Dotację w wysokości 63 620 zł otrzymało Zabrze na realizację projektu "Lepiej Razem Niż Osobno". Warto dodać, że jest to najwyższa kwota dofinansowania przyznana śląskim przedsięwzięciom zgłoszonym do programu "Razem bezpieczniej". Kwota ta stanowi prawie jedną trzecią wszystkich środków finansowych dla naszego regionu.

Fundusze na realizację zabrzańskiego projektu rozdysponowano podczas VI posiedzenia zespołu wspierającego koordynację programu „Razem bezpieczniej”. Podziału dokonano pomiędzy województwa – zgodnie z listą wybranych wcześniej projektów.

Celem projektu „Lepiej Razem Niż Osobno” jest m.in. powołanie grupy realizującej działania interwencyjno-profilaktyczne. W jej skład wejdą przedstawiciele gminy Zabrze, Komendy Miejskiej policji w Zabrzu, Straży Miejskiej oraz Lokalnego Ośrodka Wsparcia.