Podsumowanie ferii

28.01.2008

Gry, zabawy i konkursy wypełniły bogaty kalendarz ferii zimowych, organizowanych dla najmłodszych przez zabrzańskie Centrum Organizacji Pozarządowych. W tym roku kolejne dni wypełniały tematyczne akcje. Ostatnia z nich – akcja „Zabrze” – przeprowadzona została w piątek. Tego dnia w niezwykle przystępnej formie mali uczestnicy poznawali m.in. historię miasta, jego ikony oraz elementy stroju regionalnego.

– Od samego początku założyliśmy, że wolny czas dzieci musi być wypełniony w sposób niezwykle atrakcyjny i aktywny. Wykluczyliśmy więc gry komputerowe, typowe rysowanie, czy też puszczanie bajek. W zamian proponowaliśmy gry i zabawy, które można prowadzić również w domu. Rozgrywaliśmy np. mecz piłką z gazety do bramki z krzesła – wspomina Czesław Zdechlikiewicz z COP-u.

W tegorocznej edycji bezpłatnych ferii wzięło udział łącznie ok. 500 dzieci. Wśród nich nie zabrakło małych mieszkańców Tarnowskich Gór i Rudy Śląskich. Na uczestników czekały liczne nagrody. O wypoczynek dla najmłodszych zadbały zabrzańskie organizacje pozarządowe we współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej nr 2 i UM.

COP ok 1_1.jpg

COP_ok3.jpg