Wolontariusz na medal!

23.01.2008

Zabrzanka Anna Tamas otrzymała drugie miejsce w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”, organizowanego przez Sieć Centrów Wolontariatu. Okolicznościową statuetkę otrzymała w trakcie uroczystości, która w miniony poniedziałek odbyła się w Teatrze „Roma” w Warszawie. Transmisję z tej uroczystości będzie można obejrzeć w niedzielę, 27 stycznia, o godz. 19.00 w TVP.

Anna Tamas działalność wolontarystyczną rozpoczęła dziesięć lat temu. Od samego początku skupiała się na pracy z dziećmi. Obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił” i kierownikiem Świetlicy Środowiskowej „Nasza Chata”, działającej przy Stowarzyszeniu. Co roku „Flota” organizuje zabrzański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ferie dla dzieci spędzających wolny czas w mieście, wspólne Wigilie, Festiwal Piosenki Dziecięcej, koncerty oraz liczne happeningi. Obecnie z codziennej oferty świetlicy korzysta 26 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Na stałe opiekuje się nimi od 5 do 10 osób.

„Barwy Wolontariatu” to konkurs, którego celem jest prezentowanie ciekawych sylwetek wolontariuszy, wyjątkowych akcji przez nich podejmowanych oraz możliwość dzielenia się refleksjami na temat tej formy działalności. Jak podkreślają pomysłodawcy, „promocja działań wolontarystycznych służyć powinna utrwalaniu jej znaczenia we współczesnym świecie, przyczynić się do zwiększania społecznych motywacji do działań na rzecz innych, włączania się w proces tworzenia, a tym samym decydowania o otaczającej nas rzeczywistości”.

23_01_2008_9999_14f.jpg123.jpg

PICT0400.ok.JPG