Uroczyste powitanie Nowego Roku

02.01.2008

Niezwykły charakter miały pierwsze godziny Nowego Roku w Zabrzu. W samo południe dźwięki zabrzańskiego hejnału towarzyszyły uruchomieniu zegara w budynku byłej dyrekcji Huty Zabrze, który ma przejąć rolę miejskiego ratusza.

Hejnał został wykonany przez trzech hejnalistów – członków Orkiestry Dętej KWK Makoszowy pod dyrekcją Henryka Mandrysza. Warto przypomnieć, że od tej pory hejnał, skomponowany przez znakomitego muzykologa i liturgistę  ks. prof. Romualda Raka, towarzyszyć będzie wszystkim świętom i ważnym dla miasta wydarzeniom. Stary zegar został uruchomiony w ramach zakończonego niedawno remontu dachu i wieży jednego z najpiękniejszych budynków w mieście, zaprojektowanego przez wybitnego berlińskiego architekta Arnolda Hartmanna.

Po uroczystości zabrzanie oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej mszy św., która w intencji mieszkańców miasta została odprawiona w kościele pw. św. Kamila. Liturgię  koncelebrowali m.in. ks. dziekan Józef Dorosz oraz o. Arkadiusz Nowak, prowincjał zakonu ojców Kamilianów w Polsce.