20.12.2007

Zabrze zostało oficjalnym Partnerem Lokalnym kampanii "Szkoła bez przemocy", prowadzonej przez Grupy Wydawnicze Palskapress oraz Media Regionalne.

Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent RP Lecz Kaczyński. Trwa ona od kwietnia 2006 r. Do kampanii przyłączyło się 3042 szkół z całej Polski. Na łamach dzienników regionalnych przeprowadzono szereg kampanii informacyjnych dotyczących problemu agresji i przemocy. Kampanie te często przybierały formy poradników, co pozwoliło na ukazanie dobrych praktyk w tym obszarze. W ramach programu zorganizowano wiele konkursów, szkoleń i warsztatów. W 200 szkołach przeprowadzono profesjonalne audyty, które pozwoliły zdiagnozować problem agresji i przemocy.

Zostając Partnerem Lokalnym programu na rok szkolny 2007/2008, Miasto Zabrzew ramach założonych działań zobowiązało się zrealizować dwa nowe zadania: finansowanie szkoleń w zakresie mediacji rówieśniczych oraz finansowanie przeprowadzonego lokalnego konkursu na najlepsze projekty szkolne aktywizujące rodziców.