Dofinansowanie budowy boiska

06.12.2007

Dwie umowy na dofinansowanie budowy boiska sportowego przy ul. Wyciska podpisała 4 grudnia w katowickim oddziale Banku Gospodarstwa Krajowego prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Łączna kwota pozyskanego dofinansowania to 300 tys. zł, z czego 100 tys. zł otrzymamy ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, natomiast pozostałe 200 tys. zł to środki PZU S.A. i PZU Życie S.A.

Budowa boiska realizowana jest w ramach programu „Blisko boisko”, który prowadzony jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Grupę PZU. Przewiduje on budowę kilkuset nowoczesnych obiektów z trawy syntetycznej na terenie całego kraju, z który bezpłatnie – również poza godzinami lekcyjnymi – będą mogły korzystać dzieci i młodzież.

Nieco wcześniej również zostały podpisane dwie umowy – na kwotę 361 tys. zł w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej na rozbudowę pawilonu oraz budowę garażu na terenie Szkolnego Klubu Sportowego Gwarek oraz 200 tys. zł na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego ogólnodostępnego dla dzieci i młodzieży na terenie Zespołu Szkół nr 5.