Wsparcie dla przedsiębiorców

05.12.2007

Projekty skierowane do firm zatrudniających bezrobotnych prezentowano podczas konferencji zorganizowanej 5 grudnia przez Powiatowy Urząd Pracy.

W klubie sportowym Gwarek spotkali się przedstawiciele przedsiębiorstw, instytucji finansowych, eksperci z organizacji biznesowych oraz urzędnicy miejscy. Jacek Kubicki, dyrektor PUP poinformował, że stopa bezrobocia w mieście spadła do 13,8 proc.
– Cieszę się, że w Zabrzu jest coraz mniej bezrobotnych. Sytuacja na rynku pracy zależy m.in. od skuteczności wdrażania takich programów wsparcia dla przedsiębiorców, jakie przedstawili eksperci z Powiatowego Urzędu Pracy – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
Podczas konferencji szczegółowo omówiono m.in. zasady korzystania z zachęt dla biznesmenów gotowych tworzyć nowe miejsca pracy, specyfikę działalności Punktu Konsultacyjnego dla Mikroprzedsiębiorców, Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a także zakres szkoleń dla przedsiębiorców na rok 2008.