Przedostatnia umowa

07.11.2007

Na ponad 31 mln euro opiewa kolejna umowa w ramach projektu „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Zabrze”, którą podpisano 7 listopada w Urzędzie Miejskim. Umowa dotyczy robót w dzielnicach Pawłów, Kończyce, Osiedle Józefa, Osiedle Janek oraz Centrum.

– To strategiczna inwestycja dla miasta. Na remont wodociągów i kanalizacji mieszkańcy czekali bardzo długo – zaznaczyła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

– Prace wykonywać będą tylko i wyłącznie firmy ze Śląska. Chcemy, aby skutki remontu były możliwie mało uciążliwe, ale jego efekty mają być odczuwalne przez długie lata – deklarował Krzysztof Kacprowicz, dyrektor Starbag Sp. z o.o., lidera Konsorcjum.

Umowę zawarto pomiędzy Gminą Zabrze, Zabrzańskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., a konsorcjum firm: STRABAG Sp. z o. o. z Warszawy, Strabag A.G. Austria, a także PRIM S.A. z Mysłowic, Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Usługowe Ergopol Sp. z o.o. z Katowic oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane EKOBUD Sp. z o. o z Katowic.

– Zadanie powinno zostać zakończone w terminie 24 miesięcy – dodał Adam Kurbiel, zastepca prezydenta Zabrza. – Ostatni kontrakt w ramach pierwszego etapu realizacji projektu powinniśmy podpisać w najbliższych dniach.