Uczniowski turniej

29.10.2007

Ponad 300 zawodników uczestniczyło w turnieju sportowym w hali MOSiR-u, rozegranym z okazji 85. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich. Zmagania judoków, koszykarzy i piłkarzy otworzyła prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 22 w Biskupicach.

– Zaprosiliśmy młodzież z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z Zabrzem. Przyjechali goście z Trnawy i Wilna, niestety nie zdążyli przedstawiciele Rotherham, chociaż bardzo im się podobał pomysł wspólnej rywalizacji sportowej. Chcielibyśmy, aby takie spotkania odbywały się cyklicznie, bo to doskonała okazja, by młodzież z Biskupic miała kontakty ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami. Litwini już nas powiadomili, że chcieliby wymiany grup uczniowskich – mówi Jan Zygmunt, dyrektor SP nr 22 w Biskupicach .

Podczas pobytu w Zabrzu goście oraz ich polscy przyjaciele nie tylko zmagali się na arenie sportowej, ale też wspólnie zwiedzili zabrzańskie zabytki turystyki poprzemysłowej.