Uczcili św. Huberta

22.10.2007

Reprezentanci kilku stajni i klubów jeździeckich, nie tylko z Zabrza ale i okolicznych miejscowości, uczestniczyli w dorocznym święcie wszystkich myśliwych i łowczych. Tradycyjny Hubertus odbył się w sobotę na terenie Kąpieliska Leśnego w Maciejowie, a sygnał do rozpoczęcia pogoni za lisem dała prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.
Jeźdźcy na rozległej polanie na terenie kąpieliska rywalizowali w dwóch grupach: dorosłych (o puchar Prezydenta Miasta) i młodzieży (o puchar Prezesa MOSiR-u). Przy słonecznej, prawdziwie jesiennej  pogodzie, w starszej grupie wiekowej największym kunsztem w prowadzeniu wierzchowca wykazał się przedstawiciel stajni Salopa i on też, jak nakazuje tradycja, w przyszłym roku będzie uciekającym przed innymi wierzchowcami lisem. Impreza, podczas której obył się również plener malarski, zakończyła się wspólnym biesiadowaniem jeźdźców i myśliwych. Uczestnicy mogli również obejrzeć emocjonujące pokazy jazdy wierzchem w stylu westernowym.