Sala gimnastyczna w Mikulczycach

17.10.2007

Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 10 w Mikulczycach odbyło się 13 października. Kompleks sportowy odwiedziła również Elżbieta Jakubiak, Minister Sportu i Turystyki.

Projekt i zamysł wybudowania tego typu ośrodka w dzielnicy Mikulczyce pojawił się już w 1964 r.

– Realizowaliśmy zatem podstawowe pragnienie, jakim była chęć posiadania sali gimnastycznej, w której młodzi ludzie będą mogli realizować sportowe pasje – powiedziała podczas uroczystego otwarci Ewa Wolnica, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty, a zarazem była dyrektor placówki.

Na uroczystość przybyli m.in. przedstawiciele władz miejskich i kuratorium oświaty oraz reprezentanci środowisk sportowych. Imprezie towarzyszył bogaty program artystyczny, w którym wystąpili uczniowie szkoły oraz chór Resonans con tutti.

Jak podkreślił pełniący obowiązki dyrektora Mirosław Mendecki, z obiektu będą mogli korzystać zarówno uczniowie szkoły, jak i ościennych placówek oświatowych. Lekcje wychowania fizycznego prowadzone będą w pełnym zakresie od godz. 7.00 do 16.00. W obiekcie będą również prowadzone zajęcia pozalekcyjne w godzinach od 16.00 do 19.00. Obiekt przystosowany jest do uprawiania wielu dyscyplin sportu – od piłki ręcznej poprzez koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny po aerobic. Z nowego kompleksu sportowego będą mogły skorzystać również osoby prywatne.