Pracowita sesja

16.10.2007

Bardzo pracowicie przebiegła poniedziałkowa sesja Rady Miejskiej.  

Radni przyjęli kilkanaście ważnych dla miasta i jego mieszkańców uchwał, w tym m.in. o powołaniu jednoosobowej, gminnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której zadaniem będzie przeprowadzenie modernizacji stadionu Górnika Zabrze. Zdecydowali też o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centrum Zabrza – tzw. obszar B  i wybrali ławników do sądów: Okręgowego w Gliwicach i Rejonowego w Zabrzu.

Podczas sesji z wizytą do Urzędu Miejskiego przybyła minister sportu i turystyki Elżbiety  Jakubiak, która zachęcała władze miasta do włączenia się w przygotowania na rzecz piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku.

– Na Śląsku potrzebna jest współpraca między takimi miastami, jak Chorzów, Katowice czy Zabrze. Będziemy negocjować z UEFA, by Chorzów razem z Krakowem  dołączyć do grona  miast, w których będą rozgrywane mecze, a stadion w Zabrzu mogłoby być rezerwowym. Decyzja taka zapadnie, co prawda,  dopiero w przyszłym roku, ale przygotowania trzeba zacząć już teraz. Można ten temat połączyć walorami turystycznymi Śląska i mającym powstać w Zabrzu centrum dokumentacji turystyki poprzemysłowej – mówiła Elżbieta Jakubiak, której w Zabrzu towarzyszył m.in. minister Zbigniew Religa.