Komisja Kultury Związku Miast Polskich

10.10.2007

W miniony wtorek w Poznaniu, z inicjatywy Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydenta Zabrza, odbyło się pierwsze w tej kadencji posiedzenie Komisji Kultury Związku Miast Polskich.

Na spotkaniu wybrano przewodniczącego Komisji, zastępców oraz sekretarza. Przyjęto sprawozdanie z działalności komisji z poprzedniej kadencji oraz ustalono założenia planu pracy.

Wśród planowanych działań Komisja Kultury umieściła m.in. spotkanie z parlamentarzystami w Ministerstwie Kultury. Zostanie ono zorganizowane po wyborach parlamentarnych. Na kwiecień natomiast jej członkowie otrzymali zaproszenie do Zabrza na spotkanie poświęcone turystyce poprzemysłowej.

Obecnie Komisja Kultury Związku Miast Polskich chce poświęcić dużą uwagę projektowi Unii Europejskiej Kultura (2007-2013), który jest kontynuacją projektu Kultura 2000. Jego celem jest wzmacnianie obszaru wspólnej, europejskiej kultury poprzez współpracę pomiędzy twórcami, instytucjami oraz uczestnikami życia kulturalnego krajów biorących udział w programie.