Nowy sezon w nowych wnętrzach

08.10.2007

„Naczelnik” Stanisława Bieniasza zainaugurował w minioną sobotę nowy sezon artystyczny Teatru Nowego w Zabrzu.

Inauguracja nowego sezonu zbiegła się z otwarciem teatru po jego kapitalnym remoncie. Wspomniał o tym po spektaklu Jerzy Makselon, pełniący obowiązki dyrektora placówki. Podziękował on wszystkim nadzorującym i wykonującym prace remontowe.

– Zastanawiam się, jaki repretuar powinniśmy dobrać, by w antrakcie rozmawiali Państwo o spektaklu, a nie zachwycali się pięknym żyrandolem i wyjątkową sztukaterią – cieszył się z efektów remontu Jerzy Makselon.

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, pogratulowała Zbigniewowi Stryjowi, który otrzymał nagrodę za rolę drugoplanową na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

– Chciałam, byśmy urodziny miasta świętowali w tej pięknej sali. Cieszę się, że dzięki uporowi wielu ludzi to się udało. Zawsze mówiłam, a teraz kolejny raz się to potwierdziło, że największym skarbem tego miasta są ludzie – podkreśliła Prezydent Miasta.

Obraz_005.jpg