Wielkie ściganie

01.10.2007

Kilkudziesięciu kolarzy, w różnych grupach wiekowych i stopniach sportowego zaawansowania, uczestniczyło w wielkim zabrzańskim wyścigu kolarskim zorganizowanym z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej przy wsparciu Urzędu Miasta.

Impreza rozgrywana jest już od kilku lat, zawsze w tym miejscu,  i cieszy się powodzeniem zarówno doświadczonych cyklistów, jak i młodzieży.

Ścigano się na dwupasmowym odcinku drogi od ulicy Hagera do wjazdu do Biskupic. Zawodnicy mieli do pokonania jedną (3 km) lub więcej rund, w zależności od wieku. Całą trasę, jak na prawdziwe kolarskie zmagania  przystało, zabezpieczała policja. Honorowym starterem wszystkich wyścigów była prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.