Mecz Zabrze – TVN

01.10.2007

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w charytatywnym meczu reprezentacji Zabrza z gwiazdami stacji telewizyjnej TVN.

Kapitanem drużyny TVN będzie znany prezenter pogody – Tomasz Zubilewicz. Honorowym kapitanem reprezentacji Zabrza natomiast będzie Małgorzata Mańka – Szulik, prezydent miasta Zabrze. Trenerem zabrzańskiej drużyny zostanie Marcin Bochynek (trener, który jako ostatni zdobył z Górnikiem tytuł Mistrza Polski). Zagrają m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu – Adam Moś, zastępca prezydenta – Krzysztof Lewandowski, rzecznik prasowy Górnika – Stanisław Oślizło, prezes Górnika – Ryszard Szuster, dyrektor ds. marketingu Krzysztof Maj, dyrektor sportowy – Krzysztof Hetmański, a także znani zabrzańscy lekarze, księża, dziennikarze, samorządowcy. Imprezie przyświeca szczytny cel – dochód z meczu przeznaczony zostanie na leczenie Mateusza Kaźmierczaka, młodego sportowca, który uległ wypadkowi. Organizatorem meczu jest Biuro Promocji Miasta, a partnerami "Górnik Zabrze" S.S.A. oraz Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" przy ul. Wyciska 6. To właśnie młodzi piłkarze tego klubu – koledzy Mateusza, będą zbierali fundusze do puszek przed meczem i w jego przerwie.

Spotkanie zostanie rozegrane w ramach obchodów rocznicy 85-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich. Początek meczu 6 października o godzinie 15.30 na stadionie Górnika Zabrze przy ulicy Roosevelta 81 (przed meczem ligowym z Zagłębiem Sosnowiec).