Rodziny na trasie biegu

30.09.2007

Piękna pogoda zachęciła w sobotę zabrzan do aktywnego spędzenia przedpołudnia. Na trasie Rodzinnego Biegu o Puchar Prezydenta Miasta stanęło łącznie ok. 220 osób.

Sygnał do startu w biegu otwartym dała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, która wraz z obserwatorami zawodów przez cały czas dopingowała biegaczy, a następnie wręczała puchary i medale.

– Cieszę się, że zabrzanie tak chętnie włączyli się do aktywnej zabawy. Ich zapał dowodzi, że imprezę warto kontynuować, dlatego z całą pewnością na starcie Rodzinnego Biegu spotkamy się również w przyszłym roku – zapewniała w sobotę Małgorzata Mańka-Szulik.

W kategorii rocznik 92 – 94 chłopców na mecie pierwszy pojawił się Dariusz Ryszka, a wśród dziewcząt wygrała Monika Tomczyk. W kategorii rocznik 95 – 96 zwyciężyli Kamil Kocyba i Marcela Janik. Zwycięzcami kategorii 89 – 91 byli Piotr Czapla i Antonina Behnke. W kategorii rocznik 97 i młodsi na mecie pierwsi byli Daniel Hohman i Agata Staroń. W biegu otwartym wśród kobiet najszybciej na mecie zameldowała się Maja Bartuś, a wśród mężczyzn – Dawid Sladek. W klasyfikacji rodzinnej z sumą 374 punktów rywalizację wygrała rodzina Pękalskich.