Barwna kawalkada

30.09.2007

Wielobarwny, rozbawiony tłum przy dźwiękach orkiestry górniczej przemaszerował w sobotę przez centrum miasta. W tradycyjnej kawalkadzie ulicami miasta wzięli udział uczniowie zabrzańskich szkół, przedszkolaki, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, motocykliści i pojazdy militarne. Nie zabrakło również przedstawicieli Urzędu Miejskiego i samorządowców. Wszyscy uczestnicy zabawy przeszli pod Dom Muzyki i Tańca, gdzie prezydent Małgorzata Mańka-Szulik zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy.

Tam muzyczne popołudnie i wieczór rozpoczął program dla najmłodszych "Cyrk Clownów przedstawi Wielki Spektakl". Po nim sceną zawładnęli rockowi górale z kapeli "Turnioki", a następnie wystąpiła czeska grupa "Princess – Queen revival" prezentująca największe przeboje zespołu "Queen". Wieczór zakończył koncert zespołu "Top One".
{zoomcat catid=34}